DOBRA ENERGIA
Pompy i Turbiny Archimedesa
Pompy Archimedesa
Wyposażenie oczyszczalni
PIERWSZA TURBINA ŚLIMAKOWA W POLSCE
Historia
Wydarzenia
GESS-CZ
Turbiny Archimedesa
Realizacje w Polsce
Kontakt
Linki
Pliki do pobrania
Wydarzenia

• W połowie 2014 roku została uruchomiona na rzece Noteć pod Czarnkowem Mała Elektrownia Wodna "Rosko" która jest kompletnie wyposażona w turbiny i automatykę firmy GESS-CZ, s.r.o. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak dostarczamy turbiny inwestorom w całej Europie, ale ta elektrownia jest jednak wyjątkowa gdyż...

                         jest elektrownią z największą ilością turbin ślimakowych na świecie!

W MEW "Rosko" zainstalowaliśmy 6 turbin ślimakowych o łącznej mocy 0,36 MW.

Elektrownia wyposażona jest dodatkowo w automatykę która "inteligentnie" zarządza turbinami, aby jak najoptymalniej sterować turbinami i odzyskiwać energię wody. Jest to wyjątkowa Mała Elektrownia Wodna na skalę światową.


Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili stoisko firmy GESS-CZ, s.r.o. na Targach POLEKO 2012. Zapraszamy do współpracy.

• Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili stoisko firmy GESS-CZ, s.r.o. na Targach POLEKO 2011. Jednocześnie miło nam poinformować Państwa, że turbina ślimakowa firmy GESS-CZ, s.r.o. została nagrodzona złotym medalem na w/w targach. Ta prestiżowa nagroda jest dla całego zespołu firmy GESS-CZ, s.r.o. tym cenniejsza, że doceniona została przez komisję MTP nowoczesna technologia, najwyższa jakość i oryginalny produkt który oferujemy.
Poniżej zdjęcie z uroczystości wręczenia nagrody oraz złoty medal POLEKO 2011.


 


• Uprzejmie zapraszamy Państwa do Poznania w dniach 22-25 listopada na Targi POLEKO 2011. Tradycyjnie w targach tych uczestniczyć będzie firma GESS-CZ, s.r.o. Zapraszmy do odwiedzenia stoiska 126 w pawilonie 3A.


• W dniach 13-14 października 2011 w Sosnowcu odbyły się
Targi HYDROSILASIA 2011. Imprezie tej patronowali m. in.: Ministerstwo Środowiska, Śląski Klaster Wodny, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., Instytut Ekologii i Terenów Uprzemysłowionych, a także Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. W Targach uczestniczyła też firma GESS-CZ, s.r.o. Miłym akcentem było przyznanie firmie Hydroprojekt oddział w Sosnowcu medalu za projekt Małej Elektrowni Wodnej na rzece Biała Przemsza w Sosnowcu-Maczki wyposażonej w turbinę ślimakową firmy GESS-CZ, s.r.o. Poniżej zamieszczamy zdjęcie z uroczystości wręczenia nagród gdzie wraz z szefem Hydroprojektu Sosnowiec dyr. inż. Stefanem Sawickim i projektantem inż. Tomaszem Boberem jest inż. Oldřich Bělůnek - główny projektant turbin ślimakowych w firmie GESS-CZ, s.r.o.


• Uprzejmie informujemy, że SEMINARIUM – "Nowe technologie dla Małych Elektrowni Wodnych. Możliwości energetycznego wykorzystania niskich spadów", odbędzie się dnia  22 października 2011. Podczas seminarium przedstawiona zostanie miedzy innymi technologia śrub Archimedesa nazywana potocznie turbinami ślimakowymi. Zaprezentowane będą materiały pokazujące budowę elektrowni wodnych w oparciu o powyższe technologie oraz filmy pokazujące ich pracę. Przewidujemy również panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości podczas którego podejmiemy próbę porównania dostępnych Technologii. Dodatowe informacje na
na stronach organizatora ECO INCEPTUM Sp.J. (http://www.inceptum.pl) oraz zakładce Pliki do pobrania. Znajduje się tam informator wraz z formularzem zgłoszeniowym.

• Z satysfakcją informujemy, że w ostatnich dniach czerwca 2011 r. rozpoczęła swą pracę PIERWSZA W POLSCE TURBINA ŚLIMAKOWA (ARCHIMEDESA). Oczywiście czołowego producenta turbin ślimakowych firmy GESS-CZ, s.r.o. Turbina zostala uruchomiona w powiecie radomskim na rzece Radomce. Turbina, dzięki naturze, już została przetestowana dla skrajnych przepływow gdyż rozruchy turbiny były przy bardzo małych przepływach (czerwcowa susza na Mazowszu) a dwa tygodnie póżniej intensywne opady deszczu spowodowały gwałtowny przybór wody. Pomimo tak zmiennych warunków turbina ślimakowa firmy GESS-CZ, s.r.o. radzi sobie doskonale nie tylko przy optymalnych warunkach ale podczas suszy i powodzi.


• W dniu 27 maja 2011 r. w Poznaniu w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin miało odbyć się się seminarium: "Nowe technologie dla MEW. Możliwość energetycznego wykorzystania niskich spadów."
Niestety z przyczyn niezależnych od nas, seminarium nie odbędzie się w tym terminie. Informacje o nowym terminie na stronach organizatora ECO INCEPTUM Sp.J. (http://www.inceptum.pl)

• W dniach 24-26 maja 2011 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi GREENPOWER 2011 (http://greenpower.mtp.pl/pl).
Firma GESS-CZ, s.r.o. zaprasza na stoisko nr 5 w pawilonie 9.

 
Pompy ArchimedesaWyposażenie oczyszczalniPIERWSZA TURBINA ŚLIMAKOWA W POLSCEHistoriaWydarzeniaGESS-CZTurbiny ArchimedesaRealizacje w PolsceKontaktLinkiPliki do pobrania