DOBRA ENERGIA
Pompy i Turbiny Archimedesa
Pompy Archimedesa
Wyposażenie oczyszczalni
PIERWSZA TURBINA ŚLIMAKOWA W POLSCE
Historia
Wydarzenia
GESS-CZ
Turbiny Archimedesa
Realizacje w Polsce
Kontakt
Linki
Pliki do pobrania
PIERWSZA TURBINA ŚLIMAKOWA W POLSCE

Z przyjemnością prezentujemy Państwu pierwszą w Polsce działającą turbinę ślimakową. Turbina została wyprodukowana w firmie GESS-CZ, s.r.o., dostarczona w ostatnich dniach maja i zainstalowana w na początku czerwca 2011 roku. Instalację przeprowadziła ekipa firmy GESS-CZ, s.r.o. pod nadzorem inż. Oldřicha Bělůnka, głównego konstruktora turbin ślimakowych GESS-CZ, s.r.o. Po rozruchach i testach turbina od końca czerwca 2011 roku produkuje energię elektryczną. Mała Elektrownia Wodna wyposażona w turbinę ślimakową znajduje się na rzece Radomce, w miejscowości Goryń, w woj. mazowieckim.
Warto dodać, że następna turbina firmy GESS-CZ, s.r.o. zainstalowana została w Małej Elektrowni Wodnej w Luboszycach na rzece Mała Panew i Inwestor czeka już tylko na przyłączenie MEW do sieci aby rozpocząć eksploatację elektrowni, zaś następne MEW w Polsce na turbinach ślimakowych firmy GESS-CZ, s.r.o. są w trakcie realizacji.
Firma GESS-CZ, s.r.o. gwarantuje klientom doświadczenie, wykonanie i profesjonalizm najwyższej jakości.
Firma GESS-CZ, s.r.o. ściśle współpracuje z profesorem dr. Karelem Bradą z Czeskego Uniwersytetu Technicznego w Pradze. Prof. dr. K. Brada razem z inż. K.A. Radlikiem zaprojektował pierwszą na świecie turbinę ślimakową którą zbudowała czeska firma.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z instalacji nad rzeką Radomką.Transport turbiny jeszcze "w polu"...


...i już na miejscu. Wystarczyła jedna noc aby przyjechała z Czech do Polski.


Turbina w powietrzu. Za chwilę dźwig wstawi ją do rzeki. Na pierwszym planie inż. Oldřich Bělůnek.


Po instalacji i rozruchach. Wszystko poszło szybko i dobrze (jak zwykle) co widać po zadowolonych minach. Czas na relaks i grupowe zdjęcie.


Jeszcze dwa tygodnie temu była susza a teraz...
Teraz jest 1,3 m spadu i bardzo, bardzo dużo wody. Nie szkodzi. Turbina ślimakowa firmy GESS-CZ, s.r.o. pracuje aż miło. 
Pompy ArchimedesaWyposażenie oczyszczalniPIERWSZA TURBINA ŚLIMAKOWA W POLSCEHistoriaWydarzeniaGESS-CZTurbiny ArchimedesaRealizacje w PolsceKontaktLinkiPliki do pobrania